Jednoduché cviky, ktoré ťa zbavia bolesti chrbta, krížov a chrbtice

By

Každé ráno, keď sa posadíte na posteľ, zostaňte s natiahnutými nohami a snažte si prikláňať hlavu ku kolenám (nie celým telom), len hlavu nechajte voľne visieť niekoľko minút, koľko vydržíte. Spočiatku to bolí a dosť, pretože máte skrátené chrbtové svaly.
Postupom času, zhruba za mesiac sa Vám uľaví od bolesti chrbta, krížov, skrátka chrbtica dostane to čo potrebuje najviac.


Je to vyskúšaná rada od fyzioterapeuta. Žiadne prudké pohyby, všetko plynulo nádych a s výdychom pomaly hlavu prikláňať nižšie. Odpočívajte s hlavou sklonenou – tzv. Bradu na prsia, bude sa Vám lepšie dýchať. Okysličí sa krv a vydýchame zlé, čo sa v tele usadzuje. Prajeme trpezlivosť a pravidelnosť.

Pomôž si sám

Človek nesmie byť otrokom podmienok. Musí si ich prispôsobiť, vytvoriť si ich. Žijeme v 21. storočí, ale myšlienky máme na úrovni 19. storočia. Keď sme chorí, čo robíme? Ideme za lekárom, potom do lekárne. A čo môžeme urobiť sami pre seba?

Môžeme Vám všetkým niečo poradiť?
1. Overte si, či máte zdravé cievy, kĺby a svaly, pretože civilizačné choroby veľmi „omladli“. Teraz aj mladí ľudia začínajú mať ochorenie už okolo 30 rokov.
2. Opatrne začnite otáčať hlavu doľava – doprava – doľava, pričom ramená, krk a chrbát sú v pokoji.
3. Počujete pukanie alebo iné zvuky v krku? Nemusí to bolieť, ale za 10 rokov budete mať aj bolesti, stiahnutý krk i svaly.

Čo z toho vzniká?
Migrény, vysoký krvný tlak, bolesti hrudníka a chrbta. Ak počujete pukanie alebo iné zvuky, znamená to, že sa začínajú v kostiach ukladať soli, cievy sú zanesené toxínmi, cholesterol a soľ sa tiež začnú ukladať v cievach.

Ak s tým nič nerobíte, cievy a kosti začnú kamenieť. Spočiatku to nie je cítiť, ale za 20 – 30 rokov sa človek môže stať absolútne nehybným.

Začnite TERAZ s prevenciou civilizačných chorôb!

1. Otáčať hlavou doprava – doľava každý deň minimálne 20 – 30-krát. Opakovať tento cvik nie iba mesiac, ale po celý život.
2. „Píšte“ hlavou abecedu. Tento cvik robte pomaly, zvlášť sa to týka starších ľudí, aby si neublížili, pretože majú stiahnutý krk a ramená.
3. Opatrne ťahajte sami seba za vlasy, napomáha to prílivu krvi do hlavy a zásobuje mozog a korienky vlasov živinami a kyslíkom.
4. Prstami si hlaďte a masírujte pokožku hlavy na spánkoch a ušiach, svaly na krku, pod zátylkom a za
ušami, pretože zrovna tam vchádzajú cievy do mozgu.

Ak bude človek robiť tieto cviky každý deň 20 – 30 minút,sám seba zbaví choroby, nebude sa báť sklerózy ciev, omladne tvár a zlepší sa celková kondícia.

,,Pomôž si sám a aj Pánboh ti pomôže.“

Prajeme všetkým, kto chcete byť zdraví a byť pánom svojho života, veľa šťastia a zdravia.

You may also like