13 dôvodov, prečo zemiaková šťava zlepšuje Váš zdravotný stav

By

Zemiaky rastú po celom svete a majú veľké liečivé schopnosti, keď sú spracované do čerstvej šťavy. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o výhodách, ktoré ponúka zemiaková šťava.

1. Zemiaková šťava je vynikajúci protizápalový nápoj. Veľmi dobre funguje pri artritíde a mnohých ďalších foriem zápalových bolestí, najmä však bolestí kĺbov a bolestí chrbta.

2. Zemiaková šťava zvýši krvný obeh vo všetkých častiach Vášho tela.

3. Zemiaková šťava je zásaditá a zabraňuje kardiovaskulárnym chorobám a dokonca pomáha predchádzať rakovine.

4. Zemiaková šťava je vynikajúca na ekzémy a akné – pomáha vyčistiť a upokojiť pokožku.

5. Zemiaková šťava pomáha pri chudnutí.

Náš tip: vypite jeden pohár zemiakovej šťavy ráno, ešte pred raňajkami a potom večer 2-3 hodiny pred tým, než pôjdete spať. Zemiaková šťava sama osobe nemá skoro žiadnu chuť a tak ju môžete namiešať s inými šťavami, ideálne je napr. mrkvová. Ak chcete sladiť môžete pridať napríklad trochu medu.

6. Zemiaková šťava tiež odplavuje z tela kyselinu močovú.

7. Zemiaková šťava znižuje tiež hladinu cholesteroluvšeobecne zlepšuje Váš zdravotný stav.

8. Zemiaková šťava je tiež lacná varianta pre detoxikáciu Vášho tela. Zemiaková šťava sa používala v Japonsku a na ďalších miestach na svete k liečbe hepatitídy a táto liečba mala dobré výsledky.

9. Zemiaková šťava je tiež dobrá pre liečbu pankreatitídy a pri ochorení obličiek. Zemiaková šťava je tiež vhodná pre ľudí, ktorí majú cukrovku a vysoký krvný tlak.

10. Zemiaková šťava tiež zabraňuje tvorbe vápenatých kameňov v močových cestách.

11. Zemiaková šťava je tiež vhodná ako podporný prostriedok na liečbu nádorov a rakoviny – červené a fialové zemiaky obsahujú veľké množstvo antokyánov a ten zastavuje rast rakovinových buniek. Žlté a oranžové zemiaky obsahujú veľké množstvo zeaxantínu a ten je dôležitý pre zrak.

12. Zemiaková šťava je alkalická a tak je ideálna pre upokojenie tráviaceho traktu, liečenie porúch trávenia a pri prebytku kyselín v tele. Tiež je vynikajúca pri hojení podráždených čriev a tiež pomáha pri hojení žalúdočných vredov. Je to zázračný produkt pre gastrointestinálny trakt.

13. Zemiaková šťava je plná vitamínov A, C, B a ďalej tiež obsahuje fosfor, vápnik, železo, draslík, zeaxantín, vlákniny, a bielkoviny.

Vždy používajte zrelé zemiaky, bez čiernych škvŕn, bez zelených plôch – tieto oblasti obsahujú toxíny – uistite sa, že všetky tieto plochy boli odstránené pred odšťavovaním.

Môžete pridať mrkvovú šťavu do zemiakových štiav a dokonca aj byliny ako žihľavu a šalviu pre ešte vyššiu výživu. Vyskúšajte tento zemiakový džús a jednoducho sa budete cítiť skvele!

You may also like